IMG-20160502-WA0007Bütün dostlara merhaba,

Herkes hikayemizi biliyor. Symina ile veda etmemizden sonra elbette vazgeçecek değildim. Denizlerden korkmak; saygı duymak demektir benim için. Ve her insan gibi ben de hatalarımdan dersler alıp kendimi geliştirmek yolunda ilerliyorum. Çok sevdiğim ve saygı duyduğum doğanın bir parçasında yaşamak yapabildiğim en büyük karşı duruştur. Sistemin değil doğanın ve bana göre gerçeğin parçası olmak.

Şimdi; hikayemiz tekrar başlıyor. Bana bir kez daha bu şansı veren tüm dostlarıma teşekkürü borç bilirim. Projemde bana sadece sponsorluk değil aynı zamanda yoldaşlık yaptılar. İsimlerini burada yazmıyorum, sponsorlar bölümünde varlar. Bu sefer sponsorluk almıyorum. Tüm maddi kısmı kendim karşılayacağım. Ancak ahde vefa olarak onların isimlerini bir kez daha yelkenime yazacağım.

Yeni teknemizin adı Eos..Şafak Tanrıçası ve Rüzgarların annesi kendisi..Umuyorum çocukları onun sözünü dinler. Bundan sonra bloğumda bol bol Eos ile hikayeleri paylaşacağım.

Eos 1988 model Moody 34 CC. Center Cockpit diye adlandırılan, dümenin ve havuzluğun salon ile kıç kamara arasında konumlandığı teknelerden. Boş ağırlığı 5.040Kg. Dolu ağırlığı 7.400kg. Oldukça dengeli ve denizci bir tekne. Şimdilik donanımda ve elektroniklerde değişiklik ve eklemeler ile başladık. Bunları da farklı yazılarda ayrıntılı aktaracağım.

Her zaman ki gibi yine teknemizde yaşamaya devam ediyoruz. Teknemiz Eos aynı zamanda evimiz, yuvamız. Ben mülkiyet karşıtı biri olarak ev, araba almayı halen red ediyorum. Umuyorum ömrümü gerçek evimde teknemde tamamlama şansına da sahip olabilirim. Bakalım zaman bizi nerelere taşıyacak ve bakalım bu sefer ne maceralar yaşayacağız Eos ile.. Bize misafir olun. Yüreğiniz ve aklınıza ve tabi sizlerin cesaretinize her zaman ihtiyacımız olacak. Denizlerle kalın.. Denizler; en güvenli, en güzel yerler…

Sevgi ve Saygılarımla;
Dilek Ergül